Europejski Tydzień Kodowania

21 października 2018 r. zakończył się tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania. Tydzień ten to szansa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby nauczyć się kreatywnego programowania.

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji. 

Źródło: http://codeweek.eu/

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy organizując wydarzenie “Aktywne zajęcia z kodowania”. Na lekcjach informatyki w klasach I-VIII były prowadzone zajęcia z klockami LEGO Education WeDo 2.0, na których uczniowie budowali ciekawe konstrukcje z klocków LEGO oraz elementów elektronicznych w postaci silnika, dwóch czujników i  smarthuba, służącego do połączenia powstałej konstrukcji z tabletem. Następnie przy pomocy aplikacji WeDo. 2.0. przenosili się do świata “robotyki” i uczyli się programowania.