Turniej wiedzy o ZIO 2018

16 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole Turniej wiedzy o XXIII Zimowy Igrzyskach  Olimpijskich. 

Tegoroczne zimowych igrzysk olimpijskie odbyły się w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9–25 lutego 2018 roku. Uczestnicy  rywalizowali w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostały rozegrane następujące konkurencje: Big Air, curling par mieszanych, bieg masowy w łyżwiarstwie szybkim i zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim.

62- osobowa reprezentacja Polski miała swoich przedstawicieli w 12 spośród 15 dyscyplin. W kadrze znalazło się 36 mężczyzn i 26 kobiet. Pierwszy medal dla reprezentacji – złoty – zdobył ósmego dnia zawodów finałowych skoczek narciarski Kamil Stoch w konkursie na dużej skoczni. Drugi – brązowy – zdobyli dziesiątego dnia skoczkowie (w składzie Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Dawid Kubacki) w konkursie drużynowym na dużej skoczni.

Uczniowie śledzili to wydarzenie w TV, Internecie, a także sami stworzyli  gazetkę w szkole, robiąc plakaty o dyscyplinach sportowych czy reprezentantach Polski. Zdobyte informacje i wiedzę mogli sprawdzić podczas turnieju wiedzy, który został przeprowadzony przy pomocy aplikacji Kahoot.

Największą wiedzą wyróżnili się:

  • w kl. IV – Kacper Skiba
  • w kl. V i VI – Rafał Wachowski
  • w kl. VII – Paweł Płaszczymąka
  • a wśród nauczycieli: pani Iwona Pietrucha

Gratulujemy! :)