Kiermasz świąteczny i otwarcie Podwórka Talentów Nivea

 3 grudnia 2017 r. drzwi naszej szkoły otwarły się szeroko dla rodziców, mieszkańców Lubszy i wszystkich gości zainteresowanych działaniami szkoły. Tradycyjnie, jak co roku, przygotowano na ten dzień szereg atrakcji. Jednakże tegoroczny kiermasz był wyjątkowy, gdyż w tym dniu nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie Podwórka Talentów Nivea. Poświęcenia dokonał lubszecki proboszcz ksiądz Lucjan Kolorz, który zwrócił uwagę na bezpieczne użytkowanie tego wspaniałego placu zabaw. Kiermasz rozpoczął się koncertem kolęd w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne, wprowadzając licznie zgromadzoną widownię
w świąteczny nastrój. Następnym punktem programu było spotkanie z Świętym Mikołajem, który po wysłuchaniu wspaniałych programów artystycznych hojnie obdarował wszystkie dzieci prezentami. Otwarcie Podwórka Talentów – nowego miejsca zabaw i nauki odbyło się w atmosferze muzyki, świątecznych iluminacji i fajerwerków. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany dla dzieci moment, nagroda za  wielomiesięczne zaangażowanie ich rodziców, krewnych, znajomych i wszystkich życzliwych osób, za codzienne głosowanie na film promujący talenty naszych uczniów. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli lokalnych władz z Burmistrzem Woźnik – Alojzym Cichowskim i  przedstawicieli społeczności szkolnej, dzieci mogły pobawić się na wymarzonym placu zabaw, a zebrani goście obejrzeli  taniec w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubszy oraz pokaz ŚLĄSKIEGO KLUBU KARATE I KICK BOXINGU w Lubszy. Występem szkolnej grupy „Black Stars” zakończyły się atrakcje na zewnątrz. Uczniowie starali się pokazać wszystkie swoje talenty ukazane na promocyjnym filmie. Podczas jednego z punktów programu -„TalentowiSKO” dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych, tanecznych, muzycznych, sportowych i plastycznych. Zgromadzona publiczność z podziwem i sympatią obserwowała występy dzieci i nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami. Zapach domowego ciasta i gorącego korzennego napoju zachęcał do skorzystania z kawiarenki, gdzie można było zakupić także kawę, herbatę, hamburgery hot–dogi i pizzę. Na zewnątrz przygotowano stoisko z grillowaną kiełbasą. Świąteczna atmosfera i radosny nastrój sprzyjały także przeprowadzeniu akcji charytatywnej ,,Dzieci Dzieciom”, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc poszkodowanemu w wypadku dziecku z sąsiedniej miejscowości. Podczas kiermaszu dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa „Gwiazdkowa niespodzianka” oraz urokliwe kartki świąteczne wykonane przez dzieci i rodziców. Można było zakupić również kubki z motywami świątecznymi a także świąteczne ozdoby. Na półpiętrze wyeksponowane zostały ciasteczka z motywem muszli, nawiązujące do Szlaku Jakubowego wyłonione w ramach konkursu na lubszecki produkt. Ogłoszono także konkurs na nazwę dla lokalnego wypieku. W niepowtarzalnej, świątecznej atmosferze, w gronie rodziny, wśród sąsiadów i znajomych można było przyjemnie spędzić to niedzielne popołudnie i poczuć magię zbliżających się Świąt.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego kiermaszu, a gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Zachęcamy wszystkie dzieci do korzystania z placu zabaw w zimowe popołudnia i wieczory oraz do podziwiania profesjonalnych świątecznych iluminacji, oświetlających Podwórko Talentów  udostępnionych przez pana Krzysztofa Pytla.