Kiermasz szkolny 2016

img_7787jaselka511 grudnia 2016 roku odbył się w naszej szkole coroczny kiermasz, który wprowadził świąteczną atmosferę do “Krainy Dziewiętnastego Południka”. Kiermasz rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów z klasy 3,4,5 i 6. Młodzi aktorzy, a w szczególności solistki zaprezentowali się wspaniale. Przed przyjściem św. Mikołaja występowały przedszkolaki a później również uczniowie klas 1,2, i 3 w jasełkach po śląsku. Bardzo dużym powodzeniem, jeśli chodzi o występy artystyczne, cieszyło się “TalentowiSKO”. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty w różnych dziedzinach: wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i akrobatycznych. Świąteczny nastrój panował także podczas śpiewania karaoke.

Ponadto na kiermaszu można było kupić świąteczne ozdoby, kartki świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli, rękodzieło z “Pracowni z pasją”, czyli piękne poduszeczki i inne produkty z minky, biżuterię, przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, pizze od pana Majchrzyka, grillowane kiełbaski. Była szkolna kawiarenka w klasach i sala zabaw dla dzieci. W świątecznym studio fotograficznym robiono zabawne zdjęcia. Nie zabrakło również akcji charytatywnej “Dzieci Dzieciom”, czyli zbiórki pieniędzy dla chorego Szymona Wojtali, którego czekają liczne operacje. Prezentowano naczynia z firmy “Tupperware”.

Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców dziękują wszystkim gościom oraz zaangażowanym wolontariuszom za udział i organizację tego świątecznego dnia.