Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”

konkurs-jn-65 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Lubszy odbył się międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”. Konkurs zorganizowany został w ramach współpracy nauczycieli uczących języka niemieckiego w Gminie Woźniki jako języka mniejszości narodowej.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Woźnikach,
  • Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej,
  • Szkoła Podstawowa w Kamienicy,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach,
  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Woźnikach- Kamil Mośny, drugie miejsca zajęli ex aequo uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy- Piotr Huras oraz uczeń Szkoły Podstawowej w Lubszy -Tobiasz Michalik, trzecie miejce zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Lubszy – Kacper Skiba.

W kategorii klas IV-VI najlepszy okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej w Psarach- Szymon Zawis, drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Ligocie- Julita Rygoł a trzecie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach- Michalina Zaręba.

Podczas konkursu uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą gramatyczną i leksykalną, ale również wiedzą na temat państw niemieckojęzycznych.

Nauczycielka języka niemieckiego: Opiełka Marta