Wyróżnienie w konkursie “Prezent dla naszej Planety”

P1340248“Prezent dla naszej Planety” to konkurs ekologiczny organizowany przez Fundację Veolia w Tarnowskich Górach. W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięła udział klasa I, która swoją pracę konkursową wykonała pod opieką nauczycielki Klaudii Skiby. 

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu prezentu dla Planety –  dzieci zwróciły uwagę na problem deptania trawnika i kwiatków w nim rosnących w Ogrodzie Botanicznym przy szkole. Postanowiły temu zaradzić poprzez  zasadzenie kwiatków w bardzo niecodziennych doniczkach bo w starych, niepotrzebnych już nikomu kaloszach. Posadzone kwiatki trafiły do ogrodu, ale także w inne miejsca wokół szkoły, gdzie warto zwrócić uwagę na szanowanie zieleni. Każde miejsce z kwiatkami w butach zostało także opatrzone tabliczką “Szanuj zieleń”.

Nasi pierwszoklasiści w konkursie zdobyli wyróżnienie ( w konkursie przyznawane jest tylko pierwsze miejsce i wyróżnienie). Samorząd klasowy: Agata Wawrowicz, Paweł Klyta i Olaf Filipczyk wraz z nauczycielką Klaudią Skibą wzięli udział w ceremonii wręczenia nagród, 9 czerwca 2016 r. w siedzibie Fundacji w Tarnowskich Górach. Podczas ceremonii wyświetlone zostały filmy prezentujące wykonanie pracy konkursowej. Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami dla nich oraz został im wręczony symboliczny czek na sumę 1000 zł. .

Cieszymy się z wygranej i gratulujemy małym ekologom !!!

Ceremonia rozdania nagród