Dzień Matki

P133063930. maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Matki. W tym roku  dzieci  w hollywoodzkim stylu prezentowały inscenizacje, recytowały wiersze, tańczyły oraz śpiewały. W rolę prowadzących galę rozdania Oscarów wcielili się Kinga Skiba i Paweł Płaszczymąka. W programie artystycznym wystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły, każdy miała swoją rolę czy zadanie. Na początek tradycyjnie wystąpili najmłodsi czyli przedszkolaki. Zaprezentowali oni inscenizację o mamie i tacie oraz piosenki i wiersze.  Inga Gasiak zaśpiewał piękną i wzruszającą piosenkę “Kocham Cię”. Tuż po przedszkolakach wystąpili uczniowie klas I,II,III. W ich programie artystycznym znalazły się wiersze, piosenki oraz taniec. Trzecia część występów to wspomniana “Gala rozdania Oskarów”. Uczennice i uczniowie klas IV, V, VI przygotowali muzyczny program artystyczny – zaprezentowali zebranym znane i mniej znane piosenki z bajek. Jako soliści wystąpili: Weronika Więcek, Magdalena Kandzia, Wojciech Kita, Olivia Filipczyk, Roksana Michalik, Patrycja Churas, Alicja Smak, Kinga Skiba, Julia Lech i Oliwia Kuźniak wraz z chórkiem w składzie: Paulina Golasz, Julia Lech, Natalia Kamińska, Kinga Skiba, Patrycja Unverricht. Każdy solista po zaśpiewaniu piosenki otrzymał Oskara. Gala zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenek dedykowanych zebranym gościom oraz wręczeniem prezentów dla mam. Na zakończenie spotkania w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” P. Agata Kamińska oraz P. Beata Witkowska przeczytały zebranym wiersze.