Wizyta w piekarni “Ł. i M. Majchrzyk”

P1330208czyli niecodzienne, najsłodsze i najpyszniejsze warsztaty piekarniczo – cukiernicze. 
27. kwietnia dwie grupy przedszkolne udały się do piekarni mieszącej się w Lubszy przy ul. Krótkiej. Właścicielami piekarni są Łukasz i Marek Majchrzyk, założycielem piekarni zaś ich ojciec Marian Majchrzyk. Pod nazwą piekarnia kryje się także cukiernia oraz pizzeria.  Swój udział w działalności ma także córka założyciela – Katarzyna wraz ze swoim mężem.

P1330064Warsztaty dla przedszkolaków zorganizowali właśnie właściciele, a jednocześnie rodzice naszych przedszkolaków : Państwo Dorota i Łukasz Majchrzyk oraz Państwo Katarzyna Majchrzyk i Krzysztof Mika. W przedsięwzięciu wspierali ich pracownicy piekarni i cukierni.

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów cukierniczych. Każdy przedszkolaczek otrzymał upieczoną specjalnie na tę okazję babeczkę , którą samodzielnie przyozdobił bitą śmietaną oraz masą kolorowych posypek oraz ozdób czekoladowych.Po babeczkach przyszedł czas na ozdabianie pierniczków – podobnie jak przy babeczkach dzieci miały możliwość skorzystania z posypek, a także kolorowych polew. Wyciskanie kolorowych mas sprawiało dzieciom niebywałą przyjemność, a możliwość kosztowania wszystkiego co znalazło się na stole było świetną zabawą.Po przyozdobieniu pierniczków organizatorzy oraz wychowawczynie spakowali dzieciom słodkości do przygotowanych pojemniczków.

Od początku trwania warsztatów dzieci w grupach czterosobowych zwiedzały piekarnię pod opieką P. Łukasza Majchrzyka,a później cukiernię pod opieką P. Doroty Majchrzyk. W czasie przerwy pracowników i dzieci miały swoją przerwę. W trosce o zdrowie podopiecznych przed kolejnymi punktami warsztatów dzieci zjadły swoje śniadanko.

Po krótkiej przerwie kolejnym punktem programu były warsztaty piekarnicze i przygotowanie chleb, dzieci samodzielnie wyrabiały chlebki i wkładały je do foremek.

W międzyczasie dzieci w czterosobowych grupach odwiedziły panie cukierniczki gdzie poznały sposób przygotowania pralinek, czekoladek czy lizaków, które można zakupić w sklepach firmowych.

Na koniec dzieci ozdabiały torty masami cukierniczymi. W trzech grupach  powstały kolorowe i pachnące torty.

Wszystkie produkty przygotowane podczas warsztatów właściciele piekarni dostarczyli dzieciom do przedszkola. Babeczki i pierniczki dzieci zabrały do domu, aby razem z swoimi rodzinami zajadać się pysznymi słodkościami. Degustacja chlebów oraz czekoladowych cukierków odbyła się kolejnego dnia w przedszkolu. Kolorowe pachnące torty cieszą nasze oczy w przedszkolu i przypominają o niezwykłych warsztatach.

Korzystając z okazji i tu jeszcze raz dziękujemy za możliwość zwiedzenia piekarni i cukierni, poznanie sposobu wypieku różnego rodzaju chlebów, ciastek i ciasteczek, tortów, czekoladek czy lizaków.

Galeria zdjęć z warsztatów

DZIĘKUJEMY