Kiermasz świateczny 2015

P2890852Początek grudnia to czas szkolnych świątecznych kiermaszy. W mikołajkowe święto – 6 grudnia – drzwi naszej szkoły otwarły się szeroko dla rodziców, mieszkańców Lubszy i wszystkich zainteresowanych działaniami szkoły gości.  Tradycyjnie, jak co roku, przygotowano na ten dzień szereg atrakcji. Kiermasz rozpoczęły jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne, wprowadzając licznie zgromadzoną widownię
w świąteczny nastrój. Zapach domowego ciasta i świeżego swojskiego chleba zachęcał
do skorzystania z kawiarenki, gdzie można było zakupić także kawę, herbatę, zimne napoje, hamburgery hot–dogi i pizzę. Na zewnątrz przygotowano stoisko z grillowaną kiełbasą i chleb ze smalcem. Dla najmłodszych nie lada atrakcją były: pokaz wyrobu cukrowych lizaków, świąteczne foto studio, kolędowe karaoke oraz sala zabaw. Jednakże najwięcej radości sprawiło dzieciom spotkanie ze św. Mikołajem, który po wysłuchaniu wspaniałych programów artystycznych hojnie obdarował wszystkie dzieci prezentami. Świąteczna atmosfera i radosny nastrój sprzyjały także przeprowadzeniu akcji charytatywnej ,,Dzieci Dzieciom”, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc choremu dziecku. Szkolny kiermasz to również okazja do pokazania różnorodnych talentów naszych uczniów. Podczas jednego z punktów programu -„TalentowiSKOa”dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności wokalnych, tanecznych, muzycznych, sportowych i plastycznych. Zgromadzona publiczność z podziwem i sympatią obserwowała występy dzieci i nagrodziła młodych wykonawców gromkimi brawami. Podczas kiermaszu dużym zainteresowaniem cieszyły się pocztówki z Lubszy i urokliwe kartki świąteczne wykonane przez dzieci i rodziców. Można było także nabyć album upamiętniający obchody 700-lecia Lubszy oraz książkę autorstwa Bernarda Szczecha
pt.: „ Lubsza 1314 – 2014”. W jednej z sal przygotowano konkurs z nagrodami, w innej prezentację naczyń Tupperware, a na półpietrze stoisko z biżuterią i świątecznymi stroikami. Gościom udostępniono również do wglądu kroniki szkolne, kroniki SKO, Księgę Podziękowań i Księgę Losów Absolwentów. W niepowtarzalnej, świątecznej atmosferze, w gronie rodziny, wśród sąsiadów i znajomych można było naprawdę przyjemnie spędzić to niedzielne popołudnie i poczuć magię zbliżających się Świąt.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego kiermaszu, a gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.