Pasowanie na ucznia

PasowanieDG (72) (Kopiowanie)Dzień 20 listopada 2015 roku był wyjątkowy dla wszystkich pierwszaków, ich rodziców i wychowawcy. Tego dnia dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Lubszy.

Na początku uroczystości, koleżanki i koledzy z klasy II i III wprowadzili pierwszaków w świat czterech krain z baśni: krainę muzyki, pracy, miłości do ojczyzny oraz krainy mądrości. W każdej z nich kandydaci mieli różne zadania do spełnienia, które wykonali  wzorowo.

Dzięki temu mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Pierwszoklasiści uroczyście obiecali, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a swym przykładnym zachowaniem  i sumiennym podejściem do obowiązków szkolnych, sprawią radość nauczycielom i rodzicom.

Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły i wraz z wychowawczynią wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i znaczki odblaskowe.

Po uroczystym pasowaniu, swoje ślubowanie złożyli również rodzice  pierwszaków, deklarując wsparcie na dalsze szkolne lata swoich pociech.

Wszyscy rodzice otrzymali pamiątkowe przesłanie, które podpisane i zapakowane w kopertę w uścisku wręczyły im dzieci. Po części artystycznej, wszyscy udali się na wcześniej przygotowany poczęstunek.

Wszystkim obecnym na pasowaniu, uroczystość ta pozostanie w pamięci!