W niedzielę 26 listopada 2022 roku podczas mszy św. o godz. 10.00 w Kościele św. Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy, wystąpił zespół „Zbrucz” z rzymsko-katolickiej parafii Bożego Miłosierdzia i NMP Nieustającej Pomocy w Tarnopolu na Ukrainie.

W niedzielę 26 listopada 2022 roku podczas mszy św. o godz. 10.00 w Kościele św. Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy, wystąpił zespół „Zbrucz” z rzymsko-katolickiej parafii Bożego Miłosierdzia i NMP Nieustającej Pomocy w Tarnopolu na Ukrainie.

Dnia 23 listopada 2022 roku uczniowie klasy 4 i 5 pojechali pod opieką swoich wychowawców do kina w Częstochowie na film pt.: „Bella i Sebastian”.

21 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Tak kolorowo i wesoło w szkole nie było już od dawna… 17 listopada uczniowie przyszli do szkoły w przebraniach, wcielając się w rolę swoich ulubionych postaci literackich lub bohaterów filmów. Nauczyciele w tym dniu przygotowali dla swoich wychowanków różne zabawy i quizy dotyczące baśni i lektur szkolnych. Wydarzenie to nawiązywało swoją wymową do Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, obchodzonego 5 listopada, święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya.

18. listopada 2022 roku uczniowie klas VI-VIII obejrzeli spektakl pt. „Mały książę” w częstochowskim teatrze w adaptacji i reżyserii Agnieszki Baranowskiej. Najbardziej zaskakujące były wplecione teksty śląskie. A poza tym barwne i wyraziste postacie. „Mały książę. Opowieść” to historia o dojrzewaniu człowieka do śmierci, o czułości i szacunku do innych, a przede wszystkim o czułości do siebie i tak często zaniedbywanej wrażliwości w nas samych, którą bez wątpienia możemy nazwać naszym wewnętrznym Małym Księciem.(https://www.teatr-mickiewicza.pl/sp264,Maly-Ksiaze–Opowiesc)

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie przygotowali i zaprezentowali wiersze oraz ważne teksty o ojczyźnie. Zaśpiewali także piosenkę „Marsz Pierwszej Brygady”, a uczeń klasy 6 zagrał na dzwonkach piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. O godzinie 11. 11 zaśpiewaliśmy wszyscy 4 zwrotki hymnu. W szkole zapanował podniosły i radosny nastrój.
